Produkty

Odvětrávací tvarovky ORIKO jsou vyráběny lepením z vláknocementových desek s hladkým nebo strukturovaným povrchem, v různém barevném provedení, dle požadavků zákazníka.
Odvětrávací plocha činní cca 100 cm2 .
Tvarovky je možno použít na střechách s minimálním sklonem střešní konstrukce 30 stupňů. Výrobek je netoxický, nehořlavý, mrazuvzdorný, neobsahuje azbest. Povrchová úprava omezuje tvorbu mechů a lišejníků.
Další výhodou je nízká hmotnost a snadná manipulace při zabudování do střešního pláště. Odvětrávací tvarovky se připevňují stejně jako šablony střešní krytiny Betternit a Dominant, tzn. přibitím hřebíky do dřevěného podkladu tvořeného střešními latěmi 30 x 50 mm, nebo dřevěným bedněním.
Šablony se vyrábějí ve všech druzích a barvách v jakých jsou dodávány vláknocementové šablony firmy CEMBRIT. Po dohodě je možné dodat i jiné barevné provedení.

Firma poskytuje na výrobky záruku po dobu 10 let, tak jako firma CEMBRIT na střešní krytinu.

tvarovka foto 1 Dánský obdélník - DOMINANT - barva grafitová.
tvarovka foto 2 Česká šablona - BETTERNIT - barva červená.
foto tvarovka 3 Česká šablona - BETTERNIT - barva grafitová.
foto tvarovka 4 Česká šablona - BETTERNIT - barva černá.

Montáž

Odvětrávací tvarovky se umisťují u hřebene střech tak, aby se větrala celá střešní plocha. Tvarovka se založí do příslušné řady a připevní se dvěma hřebíky a vichrovou sponou stejně jako šablona. Pokud se krytina klade na bednění, je nutno pod ní vyříznout příslušný otvor tak, aby došlo k odvětrání střešního pláště pod bedněním. Pozor: při kladení je nutno VŽDY použít pod krytinou hydroizolační fólii.